top of page

Safety-Walk

Rohože Safety-Walk a tlumicí rohože proti únavě

Uklouznutí, pády a svalově-kosterní poruchy: rizikové faktory, které vedou k úrazům a stojí peníze.
Je dobře známo, že nejběžnějšími příčinami úrazů ve všech odvětvích jsou uklouznutí a pády. Schody, žebříky, rampy, ochozy, tovární budovy, strojní zařízení, sprchy a šatny – to vše jsou potencionální rizikové oblasti. Zároveň se pro mnoho podniků stávají stále větším bezpečnostním problémem svalově-kosterní poruchy (SKP) související s prací. Každoročně jsou SKP v souvislosti s prací postiženy milióny evropských pracovníků. Rozhodující roli ve vzniku svalově-kosterních poruch hrají bolesti zad a nohou v důsledku práce ve stoje, proto je nejdůležitější najít účinná opatření, která sníží účinky fyzické únavy.

Mnoha z těchto rizik lze předejít pouhou implementací jednoduchých bezpečnostních opatření chránících podlahu: účinnou neklouzavou povrchovou úpravou (vyhovujících Evropské směrnici o ochraně zdraví a bezpečnosti na pracovišti č. 89/654) a pohodlnými, vysoce účinnými rohožovými systémy proti únavě, které zvyšují produktivitu a snižují ekonomické zatížení podniků, pokud jde o pojištění a kompenzace. Přímé investice do programu na vytvoření bezpečných podlah vedou k úspoře času, peněz a hlavně chrání zdraví.

Široká nabídka výrobků proti uklouznutí a únavě, vycházejících ze zkušeností 3M.
Pod značkou 3M™ Safety-Walk™ se skrývá široká řada výrobků, jejichž cílem je v jakékoliv situaci minimalizovat nebezpečí související s podlahou:

  • Neklouzavé povrchy 3M Safety-Walk, klíč ke snížení počtu úrazů způsobených následkem uklouznutí nebo pádu a výdajů na pokuty, soudní řízení a vyšší pojistné, které nevyhnutelně následují

  • Rohože 3M Safety-Walk proti únavě, vyvinuté za účelem snížení fyzické únavy pracovníků při práci ve stoje díky speciální konstrukci, která zajišťuje trvalé tlumení i v těch nejnáročnějších průmyslových aplikacích

Oba typy podlahových krytin byly vyvinuty podle nejpřísnějších kvalitativních norem, aby účinně a trvale sloužily po celou dobu neobyčejně dlouhé životnosti. Získejte více informací o pádech a únavě, projděte si naši nabídku a vyberte řešení, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Tlumicí rohož 3M Safety-Walk 5270

Rohož proti únavě s rovným horním povrchem, vyrobená z průběžných vinylových vláken, vytváří oporu s vyjímečným tlumicím účinkem rovnoměrně rozloženým na spodní část obuvi a snižuje únavu nohou a zad. Díky texturovanému hornímu povrchu se mohou zlepšit tažné vlastnosti a smetí nebo kapaliny zůstanou na rohoži, takže je lze snadno odstranit. Dodává se s integrální obrubou (5270E), která umožňuje přejíždění vozíků a pomáhá zajistit souvislý předěl mezi podlahou a rohoží.

Tlumicí rohož 3M Safety-Walk 5100
Trvanlivá, pružná vinylová rohož s otevřenou konstrukcí k zajištění bezpečnosti a pohodlí. Struktura osnovy ve tvaru Z pomáhá zlepšovat tažné vlastnosti a představuje dobrou, polstrovanou oporu. Otevřená konstrukce umožňuje pronikání kapalin a malých materiálů, takže tvoří bezpečnější, sušší povrch. Její konstrukce umožňuje lepší přejíždění vozíků po povrchu. Složení vinylu zaručuje výbornou odolnost proti široké řadě chemikálií, maziv a čisticích prostředků v průmyslu nebo ve stravování.

Rohož 3M Safety-Walk 3200 do mokrého prostředí

Otevřená rohož bez nosné vrstvy z pružného vinylu s otevřenou síťovou strukturou, umožňující protékání vody skrz, takže povrch zůstává sušší než okolní plocha. Pružný povrch je pohodlný při chůzi naboso, zatímco složení vinylu zajišťuje odolnost proti chlórované vodě, tělesné mastnotě, houbám, plísním, ultrafialovému záření a většině čisticích a desinfekčních výrobků.

bottom of page