top of page

Čistící rohože Forbo

Coral čisticí vstupní systém

Kvalitní vstupní čisticí systém má zásadní význam pro vzhled moderních budov. Naše čisticí zóny Coral zastaví až 95% vnesených nečistot a vlhkosti a sníží náklady na čistění až o 65%, čímž výrazně sníží riziko uklouznutí.

Čisticí zóna Coral zaručuje vynikající funkčnost i v těch nejnáročnějších podmínkách. Ať již čelí dešti, sněhu nebo hlíně, Coral brání tomu, aby se venkovní nečistoty dostaly dovnitř. Vstupní podlahy Coral jsou vysoce funkční a pro svoji pestrou nabídku dekorů vždy vytváří nedílnou součást designového schématu interiéru budov.

Coral je mezinárodním lídrem na trhu textilních vstupních čisticích systémů více jak 50 let a nyní vám nabízí více možností, než kdykoliv předtím. Každá individuální řada v kolekci byla navržena tak, aby se vypořádala s odlišným typem znečistění, protože každý vstup je unikátní a má své vlastní požadavky.

Všechny řady Coral dosahují nejvyššího stupně zatížení dle klasifikace pro textilní podlahové krytiny:
třídy 33

Třída požární odolnosti Bfl-s1

Všechny produkty Coral s bezftalátovou vinylovou rubovou vrstvou splňují třídu hořlavosti Bfl-S1. To je mimořádně důležité, neboť každý vchod i východ z budovy je současně také požárním nouzovým východem.

Pokud jsou protipožární požadavky ještě přísnější, je možné dodat naše textilní FR čisticí rohože se speciální latexovou rubovou vrstvou. Tato rubová vrstva by se měla také použití v případě aplikace rohože Coral na schody.

Definovali jsme 3 vstupní zóny pro navržení řešení vašeho vstupního podlahového systému:

Forbo zóny.jpg

Zóna 1: Venkovní použití
Rohož umístěná před vstupem do budovy představuje první linii obrany proti špíně, prachu a vlhkosti, kdy jsou nejhrubší mechanické nečistoty stírány z podrážek obuvi dříve, než osoba překročí práh budovy.

Coral a životní prostředí

 

100% zelená elektřina z obnovitelných zdrojů
Z veškeré elektřiny, kterou kupujeme, pochází 100% z obnovitelných zdrojů. To znamená, že naše výroba produktu Coral je součástí efektivního systému řízení životního prostředí, a získala certifikaci ISO 14001.

Nulový odpad
Prakticky nulový odpad pro skládku je dosažen výrobním závodem pro produkt Coral.


PET láhve
Primární podklad naší vstupní čisticí zóny Coral Welcome je vyroben z recyklovaných PET lahví.

Opakované využití odpadu
Veškerá odpadní příze z výroby produktu Coral je znovu použita dodavatelem příze. Naše hledání nových způsobů, jak snížit náš dopad na životní prostředí, nás vedlo do budoucna k úzké spolupráci s dodavateli, kteří jsou schopni do svých materiálů začlenit stále vyšší podíl recyklovaného obsahu.

Příze Econyl®
U mnoha ze vstupních rohoží Coral je použita příze Econyl®, která je vyrobena z použitých a opuštěných rybářských sítí. Použití vláken Econyl® je způsob, jak snížit stávající odpad, zabránit dalšímu znečištění způsobenému výrobou a udržet spotřebu přírodních zdrojů a energie na minimu.

bottom of page